Zasady BHP

W wielu miejscach, należy przestrzegać zasad BHP, zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z różnego rodzaju maszynami. Odbywają się oczywiście odpowiednie szkolenia, aby zapoznać pracowników, z zasadami bezpieczeństwa. Nawet zwykły pracownik supermarketu, będzie musiał w czasie pracy obsługiwać mechaniczne wózki paletowe.

Często palety z towarem, przewożone za pomocą tego rodzaju wózków mogą ważyć nawet tonę. Dlatego też warto zachować szczególną ostrożność, podczas prowadzenia palety, na tego rodzaju wózku. Często więc dla tego rodzaju firmy pracuje specjalista od BHP (więcej na ten temat TU ), który zadba o szkolenie pracowników.

Należy zatem zadbać o wagę podnoszonego towaru, jak również o to aby zatrzymać się w odpowiednim czasie, przykładowo przed przechodzącym klientem. W zależności, od sprzętu, jaki będziemy wykorzystywać, powinno być przeprowadzone odpowiednie szkolenie BHP. Dzięki temu można zapoznać pracownika, z obsługą sprzętu. Odpowiednie przepisy BHP, są również opisane często na samych urządzeniach, aby zwrócić szczególną uwagę, na najważniejsze rzeczy.

Zobacz też powiązany temat:

http://www.inspektorbhp.opole.pl/dla-kogo-szkolenie-bhp/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s